Letná škola vizualizácie Thea render

Termín kurzu pripravujeme Čas trvania 1 týždeň, od 17- 20h, 15 hodín výučby Cena 420 eur

Ak ste sa naučili vytvoriť 3d priestor v sketchup a túžite sa pohnúť ďalej, Thea Render je pre vás ako stvorený. Výstupy zo sketchup-u sú samozrejme atraktívne, ale často by ste chceli aby vaše výstupy vyzerali ako "fotka". Sketchup samotný to samozrejme nedokáže. Preto je nutné siahnuť po rendrovacom programe. Je ich množstvo na trhu ale iba veľmi málo naozaj tak intuitívnych a ľahko pochopiteľných ako je práve THEA RENDER.

THEA RENDER exceluje interaktívnym náhľadom na scénu, ktorú vytvárate v sketchupe. Akákoľvek zmena materiálu či farby alebo samotnej geometrie sa priamo zobrazí v rendrovaciom okne a vy okamžite vidíte ako zmena vplýva na finálny obrázok. Ľahkosť nastavenia prirodzeného alebo umelého osvetlenia, veľmi logické a intuitívne nastavenia materiálov robia z THEA RENDER toho najlepšieho spoločníka pre vašu prácu v SKETCHUPe. Ak ste teda zvládli prácu v sketchupe a túžite po reálnych obrázkoch - poďte to skúsiť s THEOU.

Upozornenie: výučba prebieha na vašich laptopoch, čím silnejší laptop máte tým rýchlejšie dostanete výsledok. Keďže THEA RENDER využíva na spracovanie obrázku nielen procesor ale aj grafickú kartu nVIDIA-GTX, samostatná karta v laptope je veľkou výhodou. Ak teda nájdete na svojom laptope zelenú nálepku nVIDIA, ste na tom super. Karty RADEON od AMD nie su bohužiaľ podporované. Nemusíte sa však báť, aj bez samostatnej grafickej karty môžete pohodlne rendrovať avšak pomalšie.

Náplň programu:

  • základné princípy vizualizácie
  • nastavenie prirodzenéhoho a umelého osvetlenia v scéne
  • tvorba materiálu - prekonvertovanie sketchup materiálu na reálny /odraz, štrukúra priesvitnosť/
  • sťahovanie a vkladanie hotových materiálov z internetu
  • rendrovacie módy , uloženie render nastavenia pre jednotlivé scény
  • nastavenie kamery
  • HDRI mapy a osvetlenie - vloženie okolia do modelu
Lektor kurzu

Ing. arch. Oskar Mészár

STU, Fakulta architektúry, Bratislava
Od roku 2002 pracuje ako samostatný architekt na živnosť. V roku 2008 sa stal členom Komory architektov Slovenska. Jeho portfólio zahŕňa množstvo realizácií rodinných domov, bytových domov a administratívnych budov. Vo veľkej miere sa venuje aj navrhovaniu interiérov - byty, rodinné domy, administratívne priestory. Jeho práce sú často publikované v odborných časopisoch o bývaní.

Ďalší lektori
Ing. arch. Oskar Mészár
Zobraziť všetkých lektorov

Máte záujem o tento kurz?

Prihláška

Fakturačné údaje

Pokiaľ chcete vystaviť daňový doklad na firmu, vyplňte prosím, fakturačné údaje.

Vyplnením a odoslaním tohto formulára zároveň súhlasím s tým, že Design Academy môže moje osobné údaje, elektronické údaje a telefóne číslo využívať v súvislosti so založením databázy účastníkov kurzov usporiadaných Design Academy, pre spracovanie štatistických údajov pre potreby Design Academy a za účelom možného zasielania obchodných informácií (napr. upútavky na zľavy, zvýhodnenia, zvláštne akcie a bonusy pre účastníkov kurzov a pod.) či propagačných materiálov Design Academy. Súhlas je týmto udelený na dobu neurčitú s možnosťou tento súhlas kedykoľvek odvolať písomným oznámením o jeho odvolaní na adresu Design Academy.